• Licznik odwiedzin
  • Odsłon: 57071
  • Cytat dnia
  • "Skoro nie można się cofnąć, trzeba znaleźć najlepszy sposób, by pójść naprzód."
  • Paulo Coelho

Dodany: 2013-12-19 12:29:41

 

Dżem wiśniowy Chyba każdy z nas pamięta z dzieciństwa, jak rodzice przygotowywali przetwory na zimę. Była to bardzo powszechna praktyka i większość osób korzystała z tej możliwości. Taką praktykę poleca również catering opole. Większość z tych przetworów to dżemy i soki, jak chociażby bardzo popularny dżem wiśniowy. W jaki sposób więc go przygotować?

 

Przede wszystkim, jak poleca catering opole, najlepiej do takich rzeczy używać oczywiście owoców z własnych sadów albo ze sprawdzonego miejsca. Zebrane owoce należy oczywiście bardzo dokładnie umyć, co podkreśla catering opole. Następnie wiśnie należy wydrążyć, co wcale nie musi być czasochłonne, jeśli posiadamy do tego przeznaczone przyrządy. Owoce pom wydrążeniu wrzucamy do garnka i gotujemy.

 

Nadmiar soku odlewamy, słodzimy i mamy sok z wiśni. To co zostanie w garnku również należy posłodzić, dodać cukier żelujący i przełożyć dżem do słoików. Oczywiście przy nakładaniu do słoików dżem musi być bardzo gorący, aby słoik dokładnie się zamknął, a dżemu nie uległ zepsuciu..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Dżem wiśniowy
Nick: