• Licznik odwiedzin
  • Odsłon: 3384
  • Cytat dnia
  • "Skoro nie można się cofnąć, trzeba znaleźć najlepszy sposób, by pójść naprzód."
  • Paulo Coelho

Dodany: 2013-12-19 12:38:31

 

SzafranKażdy, kto interesuje się gotowaniem, na pewno zna wiele przypraw i uczy się ich zastosowania i połączenia z poszczególnymi potrawami. Są jednak również przyprawy mniej znane i używane rzadziej, ze względu na swoją cenę albo specyfikę, co podkreśla również catering opole. Taką przyprawa jest chociażby szafran. A czym jest szafran?

 

Wiele osób nie wie na temat szafranu praktycznie nic. Jest to więc roślina, którą uprawia się w celach kulinarnych oraz przemysłowych, jako na przykład barwnik do ubrań. Szafran wymaga ciepłego i wilgotnego klimatu, dlatego nie hoduje się go w Polsce, o czym wie na pewno catering opole.

 

Kwiaty szafranu nie są wykorzystywane do wytwarzania przyprawy, do tego stosuje się pyłek ze znamion szafranu. Dlatego właśnie przyprawa jest tak droga, zebranie jej jest bardzo trudne i czasochłonne, a jeden kwiat nie daje zbyt wiele przyprawy. Nie jest to proporcjonalne do pieniędzy włożonych w wyhodowanie kwiatu. Szafran stosuje się do przyprawiania ryżu, owoców morza, zup oraz ciast. Możliwości jest naprawdę wiele,.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Szafran
Nick: