• Licznik odwiedzin
  • Odsłon: 57477
  • Cytat dnia
  • "Skoro nie można się cofnąć, trzeba znaleźć najlepszy sposób, by pójść naprzód."
  • Paulo Coelho

Dodany: 2013-12-19 12:54:01
 

KardamonW kuchni nie można obyć się oczywiście bez przypraw. Jest to nieodłączna część gotowania, bez której potrawy nie miałyby właściwego smaku, podkreśla to catering opole. Odpowiednie przyprawy pasują do odpowiednich potraw i warto wiedzieć, co do czego pasuje. Jedną z ważnych i bardzo drogich przypraw jest kardamon.

 

Kardamon jest po szafranie najdroższą przyprawą na świecie, o czym doskonale wie catering opole. Kardamon to dwu- lub czterometrowe rośliny, które rosną głównie w Indonezji, Chinach, na Półwyspie Indyjskim. Został zaadaptowany w Ameryce Południowej, gdzie jest hodowany właśnie w celach handlowych. Kardamon, jak mówi catering opole, ma bardzo przyjemny, korzenny smak i aromat.

 

Dodawany jest do deserów, jak również dań mięsnych. Nie jest tak powszechny w kuchni właśnie dlatego, że jest niezwykle drogi i znacząco podnosi cenę serwowanej potrawy. Używają go zazwyczaj kucharze w wykwintnych restauracjach, w których ceny są z założenia wysokie. Nie jest też powszechnie dostępny w sklepach, można go nabyć w specjalistycznych sklepach z przyprawami..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Kardamon
Nick: