• Licznik odwiedzin
  • Odsłon: 57082
  • Cytat dnia
  • "Skoro nie można się cofnąć, trzeba znaleźć najlepszy sposób, by pójść naprzód."
  • Paulo Coelho

Dodany: 2011-02-22 13:52:09

PiwoJuż 4000 lat p.n.e. Znane było piwo. Za jego wynalazców uważa się Sumerów. Piwo znane i cenione było także w Babilonii i Egipcie. Przez lata zmienił się jego wygląd, smak, sposób produkcji oarz używane składniki. Pozostało jedno – masowe uwielbienie dla tego trunku.

 

Pierwsze piwo wytwarzane było z kukurydzy. Piwo zyskało na popularności dzięki barbarzyńskim ludom zamieszkującym Skandynawie. Mieszkańcy dzisiejszej Francji, Anglii i Niemiec do dziś pozostali liderami w produkcji piwa. Przez długi czas piwo było produktem wytwarzanym przez mnichów w klasztorach.

 

Tylko oni mieli takie prawo. W wieku XII przywileju tego dostapili również zwykli ludzie, co jeszcze bardziej spotęgowało popularność tego złocistego napoju. Przez lata udoskonalana był produkcja, czyli tak zwane warzenie piwa. W XVI wikue skrupulatnie określono z jakich skłądników powinno się je wytwarzać. Były to woda, chmiel i jęczmień. Obecnie spotkać możemy przynajmniej 8 gatunków piwa, a każdy z nich ma kilka rodzajów. Smakosze piwa mogą napić się go w różnych miejscach – pubach, kawiarniach, restauracjach. Restauracja gdańsk przygotowała dla swoich klientów co najmniej kilka rodzajów piwa, z różnych stron świata. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Piwo
Nick: