• Licznik odwiedzin
  • Odsłon: 57586
  • Cytat dnia
  • "Skoro nie można się cofnąć, trzeba znaleźć najlepszy sposób, by pójść naprzód."
  • Paulo Coelho

Dodany: 2011-02-22 13:59:54

Kuchnia włoskaKuchnia włoska należy do najpopularniejszych na świecie. Nie ma zakątka, gdzie nie znano by chociaż jednej potrawy z kuchni włoskiej. Najbardziej popularne są oczywiście pizza, lasagne i spaghetti.

 

Warto pamiętać, że kuchnia włoska ma do zaoferowania o wiele więcej. Kuchnia włoska to całe mnóstwo świeżych i naturalnych skłądników. Włosi wykorzystują miejscowe produkty – warzywa, owoce, które ze względu na klimat są dostępne prawktycznie przez cały rok. Podstawowe to oczywiście pomidory, czosnek i cebula. Kuchnai włoska może wydawać się cięża i niezdrowa. W rzeczywistoście jest jednak inaczej.

 

Włosi większość swoich potraw przygotowują wykorzystując oliwę z oliwek. Oliwki w dużych ilosciach dodają również do potraw. Kuchnia włoska to również eksplozja smaku. To z kolei dzięki przyprawom. Żadna z potraw włoskich nie obędzie siębez świeżych ziół – bazylii, oregano, tymianku. Restauracja gdańsk docenia dania kuchni włoskiej. Te proste i smaczne potrawy ciesząsię dużą popularnością. Klienci chętnie wybierają różnego typu włoskie pasty, czyli makarony, a także włoskie sery i desery.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Kuchnia włoska
Nick: